Jaký je plán…

Jsme trojice přátel, která se rozhodla strávit nějaký čas na Novém Zélandu, vysněném cestovatelském cíli, a vystoupit tak ze své komfortní zóny (jak se teď s oblibou říká).

V březnu jsme vyhráli boj o pracovní víza, jejichž počet je každoročně omezený, v červnu část z nás úspěšně dokončila vysokoškolské studium, na podzim jsme dali výpověď ve svých zaměstnáních a místo očekávaného rozjezdu kariéry odlétáme na konci října s desetidenní zastávkou v Thajsku na Nový Zéland.

Naším cílem je tuto zemi procestovat skrz na skrz, poznat novozélandskou kulturu a užít si svobodu, jež cestování nabízí. Abychom tak mohli učinit a zároveň jsme se nedostali na svých kontech do mínusu, budeme si na Novém Zélandu přivydělávat příležitostnou prací, nejčastěji pravděpodobně v zemědělství. Pracovní víza platí 12 měsíců s možností prodloužení, nechceme ovšem striktně plánovat, a tak je datum návratu otevřené.

Rozhodnutí zpřetrhat pouta se životem, na který jsme doposud byli zvyklí, nebylo vůbec snadné. Byli jsme spokojeni. Nicméně i z dřívějších cest a dlouhodobějších zahraničních pobytů jsme pochopili, že život může být ještě plnější a krásnější a nemusí se omezit na předem nalajnovanou cestu, jakou je studium-kariéra-rodina a na vědomí, že svět končí za hranicemi rodného bydliště, České republiky, či Evropy… Chceme tyto geografické, ale i osobní hranice pokořit, vzdát se svého pohodlí a jistot a otevřít se novým zážitkům. Cestování nás ale učí také pokoře, a proto nebudeme předstírat, že pro nás není místo, kam se můžeme vrátit, důležité.

Během naší cesty budeme přispívat na blog, a pokusíme se tak zprostředkovat naše zážitky a zkušenosti rodinám, přátelům, známým… V podstatě všem, kteří budou mít chuť naši cestu sledovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *