Whangarei se čte [:Fangarej:]

Protože čekání na identifikační číslo nutné pro práci nebralo konce a protože jsme se díky Dougovi a Lynnemaree ocitli ve třetině cesty na sever, rozhodli jsme se jej prozkoumat celý!

Další dovolená? Hm, proč ne! :-). Naše první kroky vedly nedaleko Waipu, místa, kde se nachází ona chatička. A vrhli jsme se rovnou do podzemí místních jeskyní. Vybaveni čelovkami jsme se ocitli v novozélandské Punkevní jeskyni plné krápníků. Zde na nás ovšem průvodci nečekali, a tak jsme se museli do černé tmy vydat na vlastní pěst. Poté, co jsme poodhalili složitost jeskynního systému, a Honza se zamotal ve slepých uličkách, netrvala naše výprava příliš dlouho. I tak jsme ale viděli svítící červy! Respektive novozélandské svatojánské mušky žijící v jeskyních. Díky nim jsme měli pocit, že se nám nad hlavami rozpíná černé nebe plné hvězd.

Po tomto milém (a trochu strašidelném) zážitku jsme se vydali dále na sever, do města Whangarei, kde jsme se setkali s Janou a Petrem. Kromě toho jsme ale důkladně prozkoumali blízké okolí, a to jak výletem k místnímu vodopádu, procházkou v korunách stromů, tak i výstupem na nejvyšší kopeček Mount Parihaka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *