Dunedin a Laser game

Dunedin, další město, které se nám postavilo do cesty podél východního pobřeží Jižního ostrova. Nejprve jsme obdivovali Baldwin street, nejstrmější ulici na světě. Tu jsme si poctivě (za začátku svižným, později ve vyšší úrovni loudavým tempem) vyšlapali, autem bychom si ni netroufli. Střed města jsme vynechali a za hezkého počasí se rovnou rozjeli na nejvýchodnější cíp Otago penisula, poloostrova vykukujícího za Dunedinem. Cílem čtyřicetikilometrové výpravy bylo pozorování albatrosů královských, majestátně vyhlížejících největších mořských ptáků. Jednoho vycpaného albatrosa jsme viděli ve Wellingtonu v muzeu a téměř do krve jsme se pohádali, zda se jedná o skutečného ptáka, či pouze napodobeninu v nadživotní velikosti. Chtělo se nám věřit, že rozpětí křídel až 3,5 metrů patří pouze do éry dinosaurů. Ne, takto velký pták schopný letu rychlostí 120 km/h skutečně existuje, na vlastní oči jsme jej viděli. Bohužel čočka fotoaparátu už tak bystrá nebyla, a proto albatrose kvalitně zachyceného nemáme. Při čekání na albatrosy, kteří jednou za čas prolétli nad našimi hlavami, jsme v dáli z pobřeží pozorovali hejno desítek delfínů vesele si vyskakujících z moře a užívali jsme si poklidnou přímořskou atmosféru.

Naše první kroky v Dunedinu vedly do Cadbury továrny na čokoládu. Na prohlídku již bylo pozdě, to nám však nebránilo v tom, abychom se poctivě vybavili čokoládou na další dny 🙂 . Dlouhý den jsme zakončili v kempu v městečku Mosgiel nedaleko Dunedinu. Místo obývané starými mládenci v karavanech se skvěle zařízenou kuchyňkou, pračkou a sušičkou zdarma nás oslovilo, a proto jsme se rozhodli po dlouhém a náročném cestování na den vypnout, vyprat 🙂 a odpočinout si.

Pro relax jsme následující den zvolili laserovou přestřelku. Na novozélandském slevomatu jsme zakoupili vouchery na tři Laser Game, nasadili jsme si svítící vesty a vběhli do dvoupatrové místnosti, kterou jsme měli sami pro sebe, a navzájem jsme se postříleli! Co byste také chtěli po 4 společných měsících na cestě, museli jsme upustit páru 😀 . Kromě Laser Game jsme stihli navštívit Otago Settlers Museum, muzeum skotských zakladatelů, na něž jsou místní obyvatelé pyšní. Opět nás na prahu do tváře udeřila velikost muzea a prostor, jež je věnován krátké historii Nového Zélandu. V muzeu se nachází například lokomotiva, historická tramvaj, nespočet aut a kočárů,… ale také v něm najdete zrekonstruované podpalubí lodi, která přivezla první Skoty do Dunedinu, o dokumentech natočených pouze pro účely muzea nemluvě. Místní muzea zachycující jak důležité historické události, tak každodenní život nás baví, úsměv nám ale na tváři tuhne, když ve svých dvaceti pěti až osmadvaceti lety poznáváme z vlastní zkušenosti některé exponáty! Například staré počítače, pračku či troubu 🙂 .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *