Alenky v říši divů!

Den jako každý jiný, ráno jsme stáli nastoupeni v „tractor parku“ v sadu, v myslích připraveni na celodenní sběr různých druhů ovoce… když v tom nás s Marťou odveleli do „Fruit Stall“ – místa zaslíbeného, kterému již 40 let  kraluje Mrs. Jones, milá a energická paní, před kterou však všichni stojí v pozoru! Ideální manažerka. Přibližně 15 zaměstnanců od rána do večera doplňuje, krájí, nabízí a prodává ovoce, zeleninu sušené plody, medy, marmelády, zmrzlinu … Krámek praská ve švech a díky své ideální pozici na hlavním tahu mezi Queenstown a Christchurch (městy, které žádný správný turista nevynechá) vítá každý den nemalý počet autobusů, nutno podotknout, že především s osazenstvem z Asie. I proto pochází většina zaměstnanců z Malajsie, Koreje či Japonska a s turisty komunikují rodným jazykem. Prosperita podniku je promyšlena do každého detailu a finanční obrat si neumíte představit. Řidiči a průvodci jsou předem nasmlouváni a v době, kdy užaslí turisté prožívají ovocné vzrušení a bezmyšlenkovitě zkupují vše, co jim přijde pod ruku, si pupkatí pánové v zákulisí u kafíčka a s igelitkou plnou ovoce v ruce (rozuměj skromný dárek) vesele konverzují s Mrs. Jones.

A co tam pohledáváme my? Balíme sušené ovoce a oříšky! Práci si výborně užíváme: „Jedna meruňka do pytlíčku, druhá do pusy, jedna do pytlíčku, … a tak dále“ 🙂 . Ne, své povinnosti plníme zodpovědně a kmitáme, vždy se ale najde chvíle na utužování pracovního kolektivu a příjemné tlachání s ostatními zaměstnanci. A tak chvíli básníme o italské pizze a následně si necháváme popisovat malajskou džungli. O pauze nám automat vyplivne luxusní cappuccino a Mrs. Jones vždy dohlédne na to, abychom se cpali ovocem. O domácí ovocné zmrzlině, kterou dostáváme na cestu domů, a ostatních dárcích se snad už ani zmiňovat nebudu 🙂 . Řeknu Vám, po pěti měsících na cestě a podmínkách, které by ne každý snesl, jsme se z hlediska komfortu ocitli v dočasném pracovním ráji!

Cítíme, že Mrs. Jones dokázala vytvořit svět, který pohladí oči, chuťové pohárky i srdce a není osoby, která by při jeho návštěva nedosáhla pocitu blaženosti! Ovocný sad obrůstající stánek atmosféru skvěle dokresluje. Fruit Stall nebezpečně konkuruje jiným turistickým atrakcím a my Mrs. Jones, která dokonce vystupovala v čínské televizi, a o jejím krámku píší i v průvodci, nesmírně obdivujeme.

Co všechno balíme: Sušený zázvor, sušené borůvky, sušené meruňky, sušená papája, sušené mango, sušené jahody, sušené třešně, sušené višně, sušené zlaté kiwi, rozinky, makadamové ořechy, para ořechy, arašídy, mandle, pekanové ořechy, pistácie, píniové oříšky, pistácie, směs ořechů s rozinkami, směs oříšků (kešu, makadam, mandle, arašídy, para ořechy), arašídy v čokoládě, zázvor v čokoládě, mandle v čokoládě, rozinky v čokoládě, maliny v čokoládě, karamel v čokoládě, sušené švestky, sušené fíky, ovocné balíčky, zmrzlinové kornouty, mix ovoce (meruňky, křížaly, višně, goji (kustovnice čínská), ananas, papaya, mango, fíky). A to bude asi tak všechno 😀

PS.: O Honzu se nebojte, vyfasoval hydraulický žebřík, po sadu lítá jako drak s hydraulickými nůžkami a připravuje stromy k zimnímu spánku 🙂 .

PS2: Marťa o Fruit Stall objevila dokonce i video!

2 Comments
  1. Moc pěkné, obchůdek jak malovaný. Nedivím se, že se vám tam líbí. Tak ať ta příjemná práce dlouho vydrží.

    • Jsme spokojení, práce se nám každý den mění a rychle utíká. Netušila jsem, co všechno lze usušit 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *